Festival SETKÁNÍ Hlinsko 2016

29.8.2016

 

Vážení a milí přátelé,

na začátku září zahájíme již osmý ročník Festivalu hudby a výtvarného umění „Setkání Hlinsko 2016“, který každoročně pořádá Centrum Jana XXIII. v Hlinsku. Jeho nabídka opět je originální a zajímavá.

 

V neděli 4. září navštíví Hlinsko nadžánrová kapela Ensemble FLAIR z Moravy, jež je výjimečná spojením hudby vážné a hudby lidové, s prvky moravského, maďarského a rumunského folklóru, vše pod vedením a aranžmá vynikajícího cimbalisty Jana Rokyty. Koncert se uskuteční v kostele Narození Panny Marie v Hlinsku v 15 hod. Vstupné 150,- Kč, děti do 14 let zdarma. Za každé dvě zakoupené vstupenky dostanete třetí zdarma :-)

 

V neděli 18. září se setkáme s židovskou hudbou v podání dvou violoncellistů – doc. Jiřího Hoška a jeho dcery Dominiky Weiss Hoškové, výrazných osobností současného interpretačního umění doma i v zahraničí. D. Weiss Hošková studuje na Jeruzalem Academy of music, oba jsou laureáti mnoha violoncellových soutěží. Koncert violoncellového dua uslyšíme opět v kostele Narození Panny Marie v Hlinsku v 15 hodin. Vstupné 100,- Kč, děti do 14 let zdarma.

 

Festival zakončí výstava „Cesty a návraty“, kde se setkáme s citlivě, ale ne sentimentálně laděnými obrázky brněnské výtvarnice a architektky Magdaleny Říčné. Součástí vernisáže bude jako vždy výtvarná dílnička pro děti. Na vernisáž výstavy srdečně zveme širokou veřejnost do Centra Jana XXIII. na sídlišti v Hlinsku v neděli 25. září ve 14 hod. Odpolední program budou hudebně doprovázet žáci ze ZUŠ v Hlinsku.

 

Festival se koná pod záštitou radního Pardubického kraje Pavla Šotoly, zodpovědného za sociální věci a neziskový sektor a za finanční podpory Města Hlinska.

 

Děkujeme za finanční podporu také všem sponzorům a srdečně zveme všechny, kteří se chtějí zastavit, potěšit se a „setkat se“…

 

Za všechny spolupořadatele z Centra Jana XXIII. v Hlinsku Vás srdečně zve a vše dobré přeje Lída Pavlišová

 

Podrobné informace viz příloha.

 

 

Přilohy